28 жовтня, 2008

Останнім часом


Ну от, до довгоочікуваного декрету, чи точніше декретного лікарняного мені залишилось менше 4-х тижнів роботи. Час біжить, особливо швидко спливають будні, а ще швидше вихідні :). Осінь якось дуже швидко промайнула майже, зилишився листопад по переду. А планів, планів то стільки. Я тільки і чекаю, аби нарешті не ходити на роботу, а зайнятись потрібними речами. Скласти пазл (подарунок Андрія Б. на ДН ;)), спекти пиріжків з сливовим варенням, які все частіше бачу у сні :)))), покупляти всі речі першої необхідності для нашої доні у пологовий, і ще багато, багато чого.
Якщо чесно, то всі робочі переживання, думки про кар’єру і таке інше відійшли на другий план. Зараз мені хочеться максимального домашнього затишку і комфорту. Аналізуючи своє життя за певну кількість минулих років, чи навіть місяців, розумію, що думки і погляди змінились докорінно, але це мабуть і вплив свого відтворення :).
А ще я регулярно їжджу в лікарню здавати аналізи, від чого мене вже, м’яко кажучи просто нудить. От вчора, кумедно получилось, встала о 6 ранку, аби потрапити на ще пусті маршрутки і нормально доїхати в лікарню, зайняти чергу на аналізи ну і щоб все без напрягів. Натомість - 7:14 ранку - маршрутка переповнена, ну а на дворі холодіна, тож думати над варіантами довго не прийшлось. Стою я, тільки двері закрились, мене починає сунути мужчина, років так за 60, солдіного вигляду. Далі питає: "Ви будете виходити на наступній зупинці?", я кажу: "Ні, але коли бус зупиниться я Вас пропущу". Звісно я розмовляю не українською і взагалі мало хто чує, що я говорю, хіба в мене дзвінкий голос, хіба я можу заглушити якщо хочу? Цей мужчинка починає мене просто тиснути, буквально за пів хвилини після моєї відповіді. Тоді вже не стрималась і рявкнула, що я вагітна і щоб не тиснув мене. У відповіді був просто тупий недоумівший погляд і певно що ніякого ВИБАЧТЕ. Зате місце уступили :)))).
В лікарні ще краще, приїхала в 7:33 (не було заторів на дорогах, ранок все таки ;)), і була вже 4-ю в черзі на аналізи. Ну певно що так - 4-ю після бабок. Цього разу коли відкрили лікарню у 8 ранку, то черга вже складалась так з чоловік 30-40 в середньому і всі похилого віку. Встигли між собою чемні і виховані бабусі і погаркатись за чергу, а дідусі просто у більшості випадків приходили і навіть чергу не займали.
Коли двері таки відкрились - це треба було бачити, усі вмираючі і кволі перетворились на сильних і прудких, які просто штурмом брали лікарню. Благо за скарифікаторами в аптеку побігли (це такі голки, щоб пальчик проколоти ;)). За той час і я собі встигла добігти до ліфта і заскочити з тими таки трьома бабками, за якими займала чергу. Ви не подумайте, я поважаю старших людей, але дуже бісить коли вони нагліють, а так як зараз знаходжусь у певному стані, то не вважаю, що не маю права на певні пільги ;). Ото і стояла позаду черга і бурмотіли, що молода в ліфт влізла, а я, якщо чесно, то навіть не припускаю, як вилізти на 7 поверх до лабораторії пішки. На роботу тепер ледве вигрібаю на 4-й :).
І це ще не все, бо виявилось що на аналіз крові я була другою, та тут підійшов мужичок і почав тикати мені своє якесь там посвідчення, а я у відповідь з невинною посмішкою погладила і своє, тобто животик, на що мужчина аж відступився і сказав: "Та я нічо не кажу!" Жіночка, що сиділа поруч просто почала реготати, бо це дійсно було смішно.
Знаєте, я не з того варіанту, що шибко вагтіна і дуже квола, але іноді просто вбиває якась наглість і черствість людей. Коли в маршрутці сидять молоді хлопці і чоловіки і всі при виді твого вже не маленього животика відвертаються до вікна, бо якщо хтось і уступає місце, то це обов’язково або дівчина або жінка. Бабки місце в житті не устпулять, то бабки, вони вічно злі і всім недовольні, але то мабуть їхній "удєл", як то кажуть.
Я не прошу мене на руках носити, чи шось типу того, просто іноді буває погано, але ж не зайдеш в маршрутку і не почнеш бідкатись - ой я вагітна і як мені погано, і ще просити - дозвольте присісти :))).
Але то все дурниці, бо ще трошки і можна буде побачити свою донечку, ці маленькі ручки, ніжки, оченята, носик, губки.
Тому з однієї сторони і час летить так швидко та непомітно, а з іншої, і добре, що він так летить, бо та довгочікувана мить народження нашої крихітки стає все ближчою :)!

21 жовтня, 2008

ДН '08 - підсумки

Рік 2008 - ще один День народження - звісно, коли їх все більше і більше на пам’яті, то вже не так прикольно як колись, в дитинстві. Проте цей День народження пройшов легко, а тому я його записую в число вдалих, та й подарунків надарували немало (знову ж таки не так очікувано, але приємно).

За кілька тижнів до, мене почала гризти думка що б то такого придумати на День народження. Святкування вдома не пре (особливо та купа посуду яка після нього залишається). Залишалося або піти в якесь кафе-піцерію, або вибратися на природу. Останнє сильно залежало від самої погоди, тому і заглядали ми на прогноз часто-часто. І все склалося - погода на вихідні була просто фантастична, а в неділю взагалі було +20 з копійками вдень.

В першопочатковому варіанті шашликів не планувалося, проте не завжди стається так, як планується, але не можу сказати що вийшло погано - швидше навпаки. Це було єдине, про що слід було подумати наперед, і за нас про це подумали :). Ми ж скупилися всім решта потрібним на пікніку, і понесли себе в ліс, недалечко від хати у складі мами-тати, Петрик, Надька, Анна і я.

Чесно тягали дрова, і було дуже тепло (я ходив у майці)


Ліс о цій порі - взагалі краса (яку можна використовувати на заставку робочого стола, що я успішно і роблю)


Ну і гарна компанія - завжди запорука гарної гулянки. Ми об’їдалися, валялися на траві, насолоджувалися компанією один одного (на фото), грали в стару-добру "собачку" (і хто там грозився бути собачкою весь час? :) ) і ще якісь ігри з м’ячем вигадані по ходу самої гри.


А ще пробували використати новомодну систему для смаження шашликів - з алюмінієвими тримачами і поперечками. В результаті шашлики три рази падали в костер, зате були продизенфіковані неактивованим вугіллям ( у горах ж усе стерильно ). З заходом сонечка (відразу стало холодно) попакували манатки, попалили сміття і рушили додому, відпочивати. Чим не ідеальний варіант святкування ДН?

Тепер про подарунки:
- Анна подарувала крем після гоління (звісно, Адідас) і великий великий пухнастий кольоровий офігенний плед (мусимо подякувати Івану Д. за грандіозну ідею - тепер нам набагато тепліше сірими осінніми вечорами);
- мої батьки подарували (традиційно з фальстартом на 1 день) зимове взуття і 2 сорочки (за взуття ми були в повному шоці - але батьки вгадали капітально);
- Аннині батьки - сорочку і светер-безрукавку;
- Надька й Петрик - комплект постільної білизни (друзі-практики це круто :) );
- Софійка і Іван пост-фактум подарували картину Львова (з трамваєм, тісними вулицями і страшними вікнами в центрі - все по законах жанру :) ), який ми будемо згадувати, коли переберемося до Франківська;
- на роботі отримав навушники Koss, 4 Гб-тну флешку і мікрофон.

Отак я і виявився забезпеченим одягом, взуттям, постіллю, косметикою, технічними засобами і позитивом :).

Позаду навіть вчорашнє виставляння на роботі, що само по собі також дуже класно (піца паті з пивом иа елементами фруктів). Всім дякую, мені 26!

10 жовтня, 2008

Цивілізація, яка прийшла

Останні 4 місяці ми вперто втілювали простий і геніальний план - поставити в мене вдома в Долині пральну машинку і звільнити маму від потреби прати ручками. Ми з Анною в основному виступали в ролі фінансових донорів - основна робота лягла на плечі батьків, але все таки похвалитися треба :). Отже, в чому полягав план і що було зроблено:
  • просимо сусіда знайти джерело на подвірї. Не знаю чи доводилося вам стикатися з цим процесом, але це дуже кумедно. Джерело шукають дротами алюмінієвими, або бусинками. Якщо дротами, то берете два дроти в руку, загинаєте кінці під кутом 90 градусів (аби можна було тримати), легко фіксуєте в руках, починаєте йти. Де води нема "вуса" (тобто дроти) гуляють туди сюди, тягнучись за підземними струмками. Де вода є - сходяться, причому крок вперед від того місця - і вони відразу в сторони, намагаючись повернутися до того місця. З бусинкою простіше - вішаєте на ниточку, і починаєте йти помаленьку. Бусинка висить спокійно допоки ви не підійдете до джерела - там вона починає несамовите розкручуватися за- або проти- годинникової стрілки - якийсь один вид джерел типу негативний, другий позитивний. Причому на тому ж джерелі гарантовано буде крутитися в ту саму сторону. Вірте чи ні, але воду знайшли саме так, і уже тепер, пост-фактум, можна точно гарантувати що все було вірно (джерело виявилося саме там де його "надротобусили"). Дроти і бусинка - самі звичайні. Такі як продають в магазинах господарських товарів і гудзиків. Не у всіх виходить шукати - мабуть якщо у вас надто багато скептицизму то ви не вступаєте в резонанс з енергіями які йдуть від джерела (сусід по цьому спец, він уже 3 чи 4 криниці так допоміг викопати). А те що вони йдуть бачили на власні очі. Все таки як багато ми не знаємо про те що нас оточує!
  • купляємо бетонні кільця на криницю (стара криниця не підходить, вона поза джерелом і потужне відбирання води її досить швидко висушить) - 5 кілець по 200 грн штука; роботи майже ніякої - приготувати місце
  • замовляємо майстра копати криницю (3 дні роботи, і 150 грн за кожне викопане кільце) - обєм робіт тут дуже великий. Майстер гребе круче будь-якого крота, чи навіть стайки кротів. Глину треба кудись дівати - батьки розпихали її по подвірї куди могли, в результаті подвіря стало на добрих 10 см вище. Причому майстер сам копав з 7 ранку до 7 вечора, за той час двоє батьків реально задиралися за ним ту глину розвозити. Самий більший стрьом коли вже кладеться останнє кільце, а води нема і нема, нема і нема. Ще сантиметр, ще кілька, і ... нарешті - пробивається вода. Ура, все це було недаремно значить. Джерело (уже по факту) виявилося потужним, так що води стане не все
  • прокладаємо труби до хати. Мабуть це був найважчий для мене особисто етап, бо я два дні був задіяний в копанні траншей. Аби взимку вода не замерзала труби треба класти якомога глибше - одні кажуть про 60 см, другі про 110, ми клали на 90 см. Так як багато рити землю не хочеться, то копаєш ту траншею якраз так аби могти стояти. Виходить вузько. Останні сантиметри це просто капець, нема як ту землю підважити, витягнути і так далі. Плюс окрема проблема - пробивання дирки в фундаменті хати на такій глибині. Намахалися лопатами, землі знову витягнули дуже багато - біля хати була картина справжніх бойових дій. Обладнання + мотор - 1300 грн
  • переробляємо кухню аби адаптувати її до води, що тече (пародія на американське running water) - стелю було здерто, стіни також, поклали плитку біля умивальника, знову зробили стелю, стіни, - роботи було неміряно, і ремонт дійсно був в напряг, того коли нарешті меблі переїхали на своє звичне місце прийшов кайфффф :) Це все десь ще 2000 грн
  • ура! усе на місці, воду запущено. Працює, зараза! - УРА! купляємо машинку (2300 грн) і чекаємо на завітне "Ніколи більше не буду прати руками" від мами. Так як описані вище події мали місце уже більше двох місяців тому, то фразу давно почуто-перепочуто, батьки встигли нас вже опередити по кількості вихляпаного порошку (ми свою першу пачку добили от щойно), зацінити переваги автоматичного прання і підтвердити, що руками так вибрати неможливо. Фініта ля комедія, тепер мама хоче витяжку і нові меблі... :)